5 tajemství, která vám pomůžou vyhnout se nachlazení

1.      Dostatečný spánek je základ.

Výzkumy prokazují, že ti, kteří spí osm hodin nebo více, mají třikrát menší pravděpodobnost, že onemocní, v porovnání s lidmi, kteří spí méně než 7 hodin. Proč tomu tak je?  V noci vaše tělo regeneruje a reguluje stresové hormony, které mohou zvyšovat náchylnost k infekci. Takže už žádné ponocování, tělo si zaslouží odpočinek.
smoothies s bylinami

2.      Jídlo hrající všemi barvami

Bohatá a rozmanitá strava je základem zdravého životního stylu. Jezení potravin bohatých na antioxidanty, jako jsou sladké brambory (beta-karoten), citrusy a paprika (vitamín C), mandle (vitamín E) a červené grepy nebo červené víno (resveratrol), opravují buňky poškozené v boji proti bakteriím a virům a udrží vás fit.

3.      Pijte černý čaj.

Podle studie provedené Americkou národní akademií věd, lidé produkují třikrát více interferonů (látky, které zničí virového útočníka při kontaktu), jestliže denně popíjejí černý čaj – pravděpodobně proto, že tento druh čaje je přirozeně bohatý na antioxidanty. Takže pokud se chcete vyhnout nemoci, vynechte ráno kávu a začněte svůj den černým čajem.
domácí pantofle

4.      Noste pantofle.

Udržování nohou v teple je velmi důležité během chřipkového období a zimy. Proč? Studené nohy říkají vašemu mozku, aby si chránilo tělesné teplo, což znamená, že vaše tělo začne snižovat průtok krve do oblastí, které ztrácí teplo rychleji. A protože snížený průtok krve znamená méně bílých krvinek, budete tak více zranitelní vůči bakteriím.

5.      Mytí rukou ve správný čas.

Nemusíte se zbláznit kvůli neustálému mytí rukou, ale můžete snížit onemocnění o 16 až 50 %, pokud si zapamatujete, že si máte umýt ruce před jídlem, před a po přípravě jídla, po toaletě a po kýchnutí nebo kašli. Mýdlo a voda jsou nejvhodnější (myjte po dobu 20 sekund), ale mějte při sobě i malé balení dezinfekčního prostředku, pokud budete na cestách. Podívejte se na složení, správně by měl obsahovat alespoň 60 % alkoholu.