Proč pít domácí čerstvé šťávy

Čerstvé šťávy a koktejly z ovoce a zeleniny jsou vynikající nejen svou lahodnou chutí, ale především vysokým obsahem vitamínů, minerálů, živých enzymů a dalších biologicky významných látek. Pití čerstvě vylisovaných šťáv čistí a detoxikuje organismus, podporuje trávení, snižuje nadváhu, odstraňuje únavu a dodává tělu energii a vitalitu.
mrkvová šťáva
1.Čerstvé zelenina a ovoce obsahují výživné látky
2. Teprve z čerstvých šťáv se živiny dobře vstřebají
3. Šťávy pomáhají při očistě organismu
4. Šťávy představují jednoduchý a praktický způsob jak zvýšit konzumaci zeleniny a     ovoce
5.Zelenina obsahuje živiny a je málo kalorická
6.Syrová zelenina a ovoce obsahují enzymy a více živin
7.Zelenina a ovoce pomáhají udržovat v těle správné pH
8.Víte, co pijete
9. Šťávy jsou ideální ke zvýšení konzumace zeleniny u dětí

čerstvá šťáva z pomerančů
Výhody odšťavňování

·         Do několika sklenic čerstvého džusu je možné vtěsnat maximální množství živin z množství ovoce a zeleniny, které není možné během jednoho dne sníst.
·         Oproti celému plodu je čerstvá šťáva dokonale strávena během několika minut, což ocení nejen nemocní lidé, ale také všichni ti, kteří potřebují okamžitě načerpat energii.
·         Doma připravenou čerstvou šťávu si můžete jednoduše vzít s sebou kamkoliv a mít tak snadný, rychlý a levný přístup k zelenině.


Kdy pít šťávy

Ovocné
Jsou vyživující, a měly by se konzumovat v první polovině dne.  Oceníte je například jako zdroj sacharidů, hodí se na podporu regenerace svalů i celého organismu po fyzickém výkonu, při redukci či detoxikaci. Stejně tak zvýší vaši psychickou odolnost a výkon při stresu a vysokém pracovním nasazení. Zkrátka ideální ranní drink.
barevné smoothie
Zeleninové
Můžete je do jídelníčku zařadit kdykoliv během dne. Protože mají zásaditou reakci, jsou velmi přínosné k udržení správného pH organismu. Právě kyselé prostředí způsobené nedostatkem živin, stresem, nesprávnou životosprávou či nedostatkem pohybu, je původcem řady onemocnění (například obezity, vředů, diabetes a podobně).

Summary
Proč pít domácí čerstvé šťávy
Share