Peníze potřebuje každý

Kolik lidí by jenom občas potřebovalo větší obnos peněz! Někdy kvůli nečekaným vysokým výdajům, někdy třeba kvůli dočasnému poklesu příjmů nebo klidně i něčemu jinému. Jenže skutečností je, že právě dostatek peněz není nikdy nikomu zaručený. Každý se může občas ocitnout ve finanční tísni. A ne-li občas, pak třeba i každou chvíli. To se prostě stává. A to i když si to snad nikdo z lidí nepřeje.

polská dvoustovka

Peníze zkrátka někdy dojdou. A byť by se mělo za něco platit i nadále, už se platit nedá, protože zákonitě není čím. A není čím financovat životní náklady až do doby, než se seženou další finance. Ovšem protože se ne každý dočká vždy včas své následující výplaty, musí se někdy brát i půjčky. Třeba na prkotiny a třeba i na něco, co stojí vysloveně majlant. To podle okolností.

Jenže půjčku dostanou pouze ti, kteří se za ni dokážou patřičně zaručit, kteří mají nesporné kvality, díky nimž se zhostí bez problémů povinností, jež z půjček vyplývají. A aby bylo zřejmé, kdo si některou z půjček zaslouží a kdo ne, jsou žadatelé poskytovateli půjček prověřováni. A teprve když jsou považováni za bonitní lze doufat, že půjčku, kterou si vybrali, i dostanou.

polské zloté

Ovšem někdy tomu tak není. Někdy sice kdokoliv z nás o půjčku požádá, ale nedostane ji. Třeba proto, že při jeho příjmech panují pochyby o tom, zda zbude dlužníkovi na splácení, třeba proto, že záznamy v registrech dlužníků naznačují možné komplikace. A aby ani pak nezůstal nedokonalý zájemce o půjčku bez peněz, je tu naštěstí i 100% hypotéka. U které stačí dát do zástavy dejme tomu nějaký ten dům, byt vlastní stejně jako třeba i družstevní, pozemek a podobně. Zkrátka se tu ručí nemovitostí za řádné splácení, a kdo zaručí aspoň toto, má možnost dostat až sedmdesát procent odhadní ceny zmíněné zastavené nemovitosti.

A proč by si někdo nevzal takovou nebankovní hypotéku, když je to tak snadné?