Uklidíme za všechny


Domluvit se s lidmi je někdy dost složité
Mezilidské vztahy a komunikace mohou být pořádný oříšek, a to obzvlášť když se jedná o sousedské vztahy. Pokud si někdo rozhádá sousedy, natož několik, může se dosud poklidný život proměnit v peklo na zemi. Neustálé pomluvy a samozřejmě naschvály po hádce na sebe většinou nenechají dlouho čekat. Obrovský problém je to v bytovém domě nebo paneláku, kde před takovými lidmi nemáte kam utéct. Proto je lepší se zkusit vždy dohodnout, i když to není jednoduché. Někdo se prostě domlouvat nechce.

úklidové prostředky

V čem bývá problém?
Bytové domy a paneláky mívají společné prostory, které využívají všichni. Jde o chodby, schody, výtah, ale také o kočárkárnu a sklepy. Po chodbě a schodech chodí všichni, takže je fér když se jednotlivé byty střídají a všichni se tak podílí na úklidu. Tento styl péče o společné prostory je běžný už desítky let, ale ne každý to chce dělat. V některých domech už hádky o úklid došly tak daleko, že si lidé začali najímat externí úklidové firmy na zajištění úklidu. Mnozí lidé se totiž odmítají účastnit úklidu, a tak dělají že se jich to netýká. Jenže tím samozřejmě přidělávají práci všem bytům okolo.

čistidla kbelík

Aby se nikdo nemusel hádat, je opravdu lepší si zařídit úklid bytových domů od firmy, která má dostatek pracovníků. V ceně úklidu bývají i čistidla, takže budete mít práci neceněnou i s čistidly. Je fér se domluvit na najmutí úklidové firmy, protože jen zaměstnanci se postarají o to, aby bylo u vás v domě čisto. Součástí úklidu bývá i péče o venkovní prostory, takže budete mít v zimě odhrnutý sníh a na podzim třeba shrabané listí.

Domluvte se
Každá úklidová firma nabízí něco jiného. Je potřeba si říct co byste chtěli, a většina firem se vám bude snažit vyjít vstříc. Žijte bez hádek a v čistotě, a nejměte si firmu, která vám bude uklízet každý týden.