Začněte sportovat i ve středním věku!


Začít sportovat ve středním věku? Proč, když jsme se do teď váleli na gauči a náš největší sportovní výkon byl, když jsme přijeli autem až k domu a poté vyšli pár schodů do bytu? Teď už je stejně pozdě začínat. Omyl. Nikdy není pozdě. Aktivní život je ale důležitý pro každou stránku našeho života. Sport má v životě každého člověka vliv na fyzickou, psychickou i sociální stránku. A čím jste starší, tím může být tento vliv větší. Nikdo samozřejmě po vás nechce, aby se z vás stali vrcholoví sportovci, kteří najednou budou běhat maratony nebo každý den dřít několik hodin ve fitku. To vůbec ne. Al měli byte se pravidelně věnovat nějakému sportu, který vás bude bavit.

jóga

Důležité právě je, aby vás sport bavil, protože tak je největší šance, že u něj vydržíte dlouhodobě. Ideální je, pokud se mu věnujete 2 – 3x týdně. Pravidelný sport totiž slouží jako prevence před nejrůznějšími onemocněními, které střední věk přináší. Sport je prevencí nadváhy a obezity, která vede k dalším nemocem, jako je cukrovka, vysoký krevní tlak, problémy s pohyblivostí, klouby. Sport také zlepšuje váš krevní oběh a respirační systém. Slouží i jako podpora erekce, nebo zvyšuje vaši pohyblivost a flexibilitu.

posilování

Sport má vliv i na naši psychiku. Věděli jste třeba, že během sportu se vylučují hormony štěstí? Tyto hormony nám pomáhají k zlepšení nálady a v boji se stresem nebo depresí. A vysoké procento žen a mužů středního věku trpí nejrůznějšími psychickými obtížemi, třeba úzkostmi, strachem nebo právě depresemi. A v neposlední řadě, má sport i sociální funkci. Můžete při něm poznat nové známé, nové tváře a navázat třeba nové přátelství. Sport spojuje společnost a podporuje vaše zdraví po všech stránkách. Proto už na nic nečekejte a začněte sportovat ještě dnes. Pamatujte si, co jsme říkali a začátku – nikdy není pozdě.