Zánět močových cest nepodceňujte

Všechna onemocnění dokáží pacientovi pořádně znepříjemnit život. Mezi velmi obtěžující onemocnění patří zánět močových cest. Může se zdát, že tento problém se týká pouze žen, ale zdaleka to tak není. Zánětem močových cest mohou onemocnět i muži. Na vině jsou bakterie, prochladnutí, nedostatečná hygiena. Zánět mohou, ale způsobit i některá chronická onemocnění.

hluchavka bílá

Na možný zánět močových cest nás upozorní časté močení s nepříjemným řezáním a pálením v močové trubici. Později se může přidat krev v moči, únava a horečka. Při potížích byste se měli zaměřit na dostatečný pitný režim. Vypijte alespoň 2.5 litru denně. Vhodné jsou čaje přímo určené pro nemoci močového ústrojí. Příznivě působí brusinky. Rozhodně byste neměli otálet s návštěvou lékaře, nejlépe urologa, který vám nejspíš předepíše vhodná antibiotika. Pokud stav podceníte a zanedbáte může se zánět močových změnit na chronické onemocnění nebo velmi bolestivý zánět ledvin.

léky

Při mírném průběhu onemocnění můžete zkusit problém vyřešit doma. Důležité je být v teple a klidu. Nepřetěžujte tělo a posilujte imunitní systém. Můžete si ulevit pitím vhodných bylinek. Účinný je celík zlatobýl, vřes, řepík lékařský a hluchavka bílá. Při onemocnění močové soustavy je doporučována přeslička. Hojivě působí na sliznici močových cest. Přesličku můžete užívat ve formě odvaru, šťávy nebo tobolek. Tobolky jsou účinnější než čaj. Můžete je zakoupit v specializovaných prodejnách s bylinkami. Z byliny si připravte čerstvou šťávu, kterou si připravíte z lodyh.

Podporujte imunitní systém. Můžete opět sáhnout po bylinkách. Využijte léčivý potenciál terčovky, echinacei. Popíjet můžete čaj z terčovky ochucený medem nebo užívejte tinkturu, která má silné účinky. Echinacea působí také jako mírné antibiotikum. Prospěšná je obzvlášť při opakujících se zánětech močových cest.