Bezpečný pohyb v online světě

Dalo by se říct, že už první pohyby na internetu se můžou pro vás stát nebezpečnými.
Prohlížeč internetu
Z častých debat o základním prohlížeči Internet Explorer vyplynulo, že tento prohlížeč má v sobě od počátku již mnoho chyb a nedostatků, které jsou vázány s myšlenou Microsoftu, tvůrce tohoto prohlížeče, co nejvíce tento prohlížeč svázat s operačním systémem Windows. Toto provázání bylo provedeno na úkor bezpečnosti prohlížeče, a tak se viry z prohlížeče dostanou snadněji do systému. Proto je vhodné použít lepší a zabezpečenější prohlížeč jako je Firefox nebo Chrome.
ochranka na eskalátorech
E-mail
Ano, nebezpečí může přijít i z vašeho e-mailu. Nebezpečné e-maily, které přijdou pod zástěrkou nabídkou nějaké služby, nebo reklamy, vás můžou také ohrozit. Na e-maily, které jste si nijak nevyžádaly a znějí moc podezřele nesmíte klikat! Takové e-maily ihned smažte a už se k nim nevracejte. K těmto e-mailům mohou přijít i nějaké soubory v podobě přílohy. V žádném případě tyto soubory neotvírejte, mohou být plné virů, které vám zničí data ve vašem počítači.

Sociální sítě
Mnoho lidí sdílí na sociálních sítích své informace z osobního života. Měli byste si dát pozor, s kým tyto informace sdílíte a kdo má přístup k vašemu profilu. Mohlo by se pro vás stát jednou osudných, až někdo cizí získá vaše osobní údaje a zneužije je.

Uživatelská hesla
Při vytváření jakéhokoliv uživatelského profilu na jakékoliv stránce byste měli dbát na to, aby heslo bylo dostatečně dlouhé, bezpečné a silné. Heslo by mělo obsahovat kombinaci velkých a malých písmen, číslic a dokonce i symbolů! Nedávejte si jednoduchá hesla, jaké nějaké jméno, nebo čísla jako 123456.
zabezpečení internetu
Software ochrana
Základem každého počítače by měl být dostatečně dobrý antivirový program. Tento program chrání váš počítač a vaše data v reálném čase a poskytuje ochranu proti počítačovým virům a jiným potenciálně nebezpečným programům.