Děti jsou ovlivňovány mladými umělci

Proč pořád posloucháš ty anglické písně? Tuto otázku slýcháváme každý den od svých prarodičů a starších lidí. Já jim vždy odpovím a proč ne? Vždyť angličtina je světovým jazykem a umí jej skoro každý. Máme na výběr větší škálu interpretů a žánrů. V Americe vždy budou růst a vznikat největší celebrity, ale to je již dané tím, kolik lidí zde žije a rozumí tomuto jazyku na celém světě. Proto se hodně dostanou mezi posluchače a stanou se snadno známými a úspěšnými. A co mi přinášejí a nač je poslouchám? Ano, časem je to i návyk k určitým činnostem, ale dodávají mi částečné porozumění a naplňují energií či uklidní. Dokážou v nás vyvolat emoce radosti. Ale i smutku. Já si často u klipů vybavuji nějakou část života či situaci, která se tomuto tématu váže nebo mě s ním spojuje. Může se tak snadno nejen stát vzpomínkou, kterou jen tak nezapomeneme a pokaždé, když zaslechneme tuto skladbu se nám ,,vybaví,,.
holka při karaoke
Někdo raději typ písní, u kterých si může zazpívat nebo naopak zatančí a uvolní své tělo. Záleží pouze na vaší náladě a povaze. To vše se odráží ve výběru, buď už podvědomě, nebo nepodvědomě. Vybíráme je podle našich hodnot, životní situace a myšlenek. Ovšem tento projev může v nás i zanechat hodně špatný postoj vůči návykovým či omamným látkám, předem u mladistvých. Uvidíme, jak náš oblíbený rapper v klipu kouří a rozhodneme se to taky zkusit a začneme sami taky být závislými.
gramofonové alba
Tento jev se především týká mladistvých. Takzvaně se v nich vidí a cokoliv dělají nebo řeknou, opakují v jejich chování. Tato problematika se týká také vzhledu, stylu oblečení… Přestože máme rádi nějakého zpěváka či zpěvačku měli bychom myslet, že vše je jen nahrané a nemusejí se tak chovat a odehrávat příběhy ve skutečném životě. Co si však většina lidí neuvědomuje, je fakt, že chování a žití se poměrně liší od našeho českého prostředí. Máme jiné vychování a rozdílnou mentalitu.