Trochu podivný koníček

Když bratři Michael a Geoff Howeovi dostali ten střelený nápad, založit společnost Howe and Howe Technologies, věděli, že je taky může čekat velmi drsný dopad na obličejovou část hlavy. Přesto to zkusili a věřte nevěřte, daří se jim. Oč jde?

Jak známo, kdo má hodně peněz, neví někdy co s nimi. A tak se mezi boháči rozjelo šílenství ve sbírání a následném divokém ježdění v tanku. Kdo nemá a nezná a nezkusil, není mezi miliardáři vůbec in. Chcete také být in? Nu, podívejme se, co to obnáší.
válečný tank

Tak samotná koupě tanku je maličkost, tank se u Howe and Howe prodává za pusinku, obnášející kolem půl milionu dolarů. Takový dubajský korunní princ Hamdan bin Mohammed Al Maktoum si jich koupil hned více kusů. Co kdyby došly, že jo. To nemůžete vědět.

Zlé jazyky hovoří o tom, že bratři Howeovi neprodávají jen civilním osobám. Těm solventním pochopitelně. Ale peníze nesmrdí tak prý sem tam něco „střelí“ i vládním organizacím. No co, musí se na stáří zabezpečit ne?
vrak tanku

Neví se, zda pan Richard Edgeworth, vynálezce housenkového pásu tušil, že se stane jeho vynález mimo válku i obchodním artiklem. Ostatně, původně byl tento druh pohonu určen pro traktory. Také se neví, zda by mohli Howeové prodat první „válečný motorový vůz“ z roku 1899. Na vývoji tanku se podílel i slavný Leonardo da Vinci. První stroj, který se již opravdu nazval tankem byl asi Killen-Strait, použitý v roce 1914.

Dnešní tank se podobá něčemu zcela jinému, nežli tanky tehdejší. Jsou vybaveny nejmodernější technikou a prý se v nich dá cítit docela dobře.

Tak vidíte, vážení čtenáři. Stihli jsme i malý náhled do historie tanku jako takového. Co si vy sami myslíte o koníčku sbírat je, je vaše věc. Pokud se chcete mezi elitu přidat, tak mne oslovte a já se pokusím nějak s bratry Howeovými domluvit. Jen doufám že mi s tím obrněncem nevjedou až do obýváku a následně na kuří oko.