Procházka po „Divokém pobřeží“ Španělska

Španělskému pobřeží COSTA BRAVA se právem říká „DIVOKÉ POBŘEŽÍ“. Jedná se totiž o turisticky nejnavštěvovanější oblast země. Navíc zde vládne divoké moře s velkými vlnami.
Předtím než se na toto místo vydáte, nezapomeňte si zopakovat základy španělštiny, naučit se flamenco a vyspat se do zásoby. Španělé jsou totiž příliš hrdí na svoji mateřštinu, než aby používali angličtinu nebo jiný světový jazyk. Navíc jim rozhodně nechybí temperament.
Co se týče španělské kuchyně, Vaše jazýčky nesmí minout empanada, paella, gazpacho, tapas a tortilla. Milovníci vína si pak jistě pochutnají na sangrii, sherry nebo grenadině.
mexický tanec 

Do jakého střediska se vydat?

Lloret de Mar

Pokud patříte mezi společenské bytosti, je toto město přesně pro Vás. Na Lloret de Mar opravdu klid a mír nehledejte. Obchůdky, bary, kasina, taneční kluby – ruch města Vás naprosto pohltí a z dovolené se stane jedna velká jízda!
 gaspacho

Pineda de Mar

Pravým opakem je malebné městečko Pineda de Mar. Nejedná se pouze o nekončící komplex hotelů. Cesta na pláž vede skrz čtvrť tamějších obyvatel. Pokud se dorozumíte, můžete se s nimi dát do řeči a poptat se třeba na místní tradice.
 

Tossa de Mar

Pro milovníky historie je tu Tossa de Mar. Přímo na písčité pláži se vypíná pevnostVilla Vella“. Je možné procházet se po jejích hradbách nebo se dotknout prsa tamější sochy, což prý znamená, že se na dané místo ještě vrátíte. Ve městě nechybí ani další významné historické stavby.
 vlna na moři

Calella

Nádherná příroda – pouze dvě slova a dokážou dokonale vystihnout tuto část pobřeží. Můžete se zde pokochat nejen mohutnými skalisky, ale také četnými palmami, ibišky nejrůznějších barev, kaktusy a podívat se, na čem vůbec roste mandarinka, než se objeví v obchodě.
Za návštěvu také stojí:
·         Blanes
·         Malgrat de Mar
·         Tamariu
·         Begur
·         Santa Susanna
 
Ze žádného letoviska to není daleko do Barcelony. Vydejte se proto na výlet do chrámu Sagrada Família nebo třeba na fotbalový stadion!