Vyzdobte si svůj dům či byt na podzim

Podzim je období, kdy sice venku nevládne úplně skvělé počasí, ale za to nám podzim nabízí mnoho přírodních věcí, které najdeme venku a můžeme z nich vyrobit krásné dekorace. Při jejich výrobě si můžeme, zkrátit podzimní dny, kdy prší a dny jsou nekonečně dlouhé. Určitě si při vyrábění vystačíte sami, ale můžete tvořit i se svými dětmi či kamarády a strávit tak pěkné odpoledne.
podzimní výzdoba

Podzimní věnec

Podzimní věnec je klasika, která nikdy neomrzí. Záleží na Vaší fantazii. Můžete si vše navrhnout sami nebo si pomoci nějakou inspirací z internetu.
Připravte si:
·         Tavnou pistoli
·         Kulatý, polystyrenový věnec
·         Zelený, slabý drátek
·         Štípací kleště
·         Podle Vaší představy (větve z jehličnatých stromů, na obložení polystyrenového kruhu, kaštany, ořechy, žaludy, bukvice, nebo můžete použít i podzimní květiny, které si natrháte například při vycházce, celou skořici, sušené plátky pomeranče, atd.)
Postup:
·         První je potřeba zamaskovat kruh z polystyrenu. Toho docílíme tím, že na něj budeme přikládat jehličnaté větve, kleštěmi je zastřihávat a postupně omotávat drátkem, aby vše drželo pohromadě.
·         Dále si zvolíme, kam chceme přírodniny na věnec rozmístit. Až poté vše přilepíme tavnou pistolí.
Podzimní věnec můžete pověsit na své vchodové dveře a přivítat jím své návštěvy nebo ho umístit na svůj stůl a těšit se ze svého výtvoru pohledem na něj.

Podzimní truhlík

Podzimním truhlíkem můžeme spíše ozdobit okna našeho domova. Může to být krásná dekorace, na kterou můžete umístit i lampiónky či světýlka.
Připravte si:
·         Truhlík, novinový papír
·         Dýně (různé druhy)
·         Šišky, kaštany, ořechy, podzimní kvítí
·         Popřípadě světýlka, zápichy s podzimní tématikou, barevné papíry, tavná pistole
Postup:
·         Vezmeme si truhlík, pokud je dosti vysoký, budeme ho muset vypodložit, aby v něm naše dekorace nebyla zapadlá a šla hezky vidět. K vypodložení nám postačí novinový papír, který pomuchláme a rovnoměrně rozmístíme do truhlíku.
květinové dekorace

·         Dále si rozmyslíme, jak vše rozvrhneme do truhlíku podle své fantazie. Truhlík osadíme různými druhy dýní a přírodninami hustě, aby nevykukovali noviny, které jsou v podkladu. Pokud máte doma děti, ozdobte dýně očičky, pusinkami, kloboučky či oblečky a vše na ně přilepte tavnou pistolí.
·         Nakonec můžete ještě do truhlíku přidat světýlka.

Podzimní váza z malé dýně

Tato dekorace je taková netradiční, ale za to nádherná. Jde vytvořit i ze sušených rostlin, takže živá či sušená varianta. Kdokoliv ji u Vás spatří, bude si ji chtít vytvořit také.
Připravte si:
·         Menší dýně
·         Pěnu na zapichování větviček a květin (seženete v květinářství)
·         Nůž, nůžky, lžíci
·         Zahradnické nůžky
·         Misku s vodou
·         Potravinářskou fólii
Postup:
·         První bod Vaší práce bude zastřižení všech větviček do požadované délky.
·         Dále si ustřihněte dostatečně velký kus fólie, která bude vystýlat dýni po vydlabání.
·         Uřízněte vrchní část Vaší dýně pomocí nože a vydlabejte lžicí všechny semínka.
·         Dále vložte potravinářskou fólii do dýně.
·         Následně dejte namočit zapichovací pěnu do misky s vodou a ponechte ji tam minimálně čtvrt hodiny. Poté ji vyndejte, nožem ořežte do požadovaného tvaru tak, aby se vešla přesně do vnitřku dýně.
·         A můžeme začít zapíchávat květiny a větvičky s přírodninami, které nám podzim nabízí. Volíme husté uspořádání a nižší délku květin a větviček, aby nešla vidět květinářská pěna, umístěná v dýni. Nezapomeňte pěnu zavlažovat vodou, aby květiny vydržely co nejdéle.