Do Afriky?

Pokud nás láká cesta na „černý kontinent“, je na místě být dobře informovaní o lokalitě, kterou hodláme navštívit. Podmínky jsou na různých místech různé. Je potřeba se nechat očkovat a postupovat podle instrukcí pečlivě vybrané ověřené cestovní kanceláře.
stolová hora
 
Nevydáváme se nikam sami!
V turisty navštěvovaných oblastech jsme vítáni a snaží se zajistit nám maximální bezpečnost. Není ovšem vůbec dobrým nápadem odcházet někam pěšky sami. Takové „sólo akce“ nemusí dobře dopadnout. Obzvláště v místech, jako jsou okrajové čtvrti Nairobi, Johannesburgu nebo Kapského města. Ještě větší riziko číhá ve státech centrální Afriky. Vždy využijeme služby zkušených odborníků cestovní kanceláře!
 sloni u vody
Pozor na komáry!
V těchto lokalitách mají turisté největší obavy ze špatné hygieny a nebezpečných nemocí. Největší hrozbou bývá tropická nemoc a malárie. Vybavit se musíme kvalitními repelenty, jíst vitamín B a dávat si pozor na dostatečné oblečení. Především, když zapadne slunce, řádí nebezpečný a obtížný hmyz nejvíce. Nosíme Dlouhé rukávy a kalhoty a nezapomínáme na ponožky. Pokud jde o trávicí problémy, v turistických oblastech není velké riziko. Jsou zde dobře vybaveni, strava je čerstvá a pokrmy dostatečně tepelně upravují. I když zde prý žaludeční problémy má méně turistů než v Asii, není od věci přibalit si pro jistotu vhodné léky.
 
Jídlo je dobré
Hlavně v Nairobi a Jihoafrické republice si prý pochutnáme. Vaří zde dobře. Na pobřežích hlavně ryby a ve vnitrozemí maso. A nejen hovězí, ale i pštrosí, antilopí či krokodýlí. Například v Kapském městě mají vyhlášenou specialitu tzv. „bobotie“. Mleté hovězí zapečené s chlebem a podávané v pikantní omáčce.
 
Ubytování v národních parcích
Jako všude, také v Africe najdeme ubytování skromnější i luxusnější. Krásné je bydlení v resortech národních parků. Jsou postaveny v přírodním stylu a velmi blízko jedinečné krásy africké přírody!