Jak nejlépe začít s trekingem?

Dechberoucí příroda a aktivní pohyb na čerstvém vzduchu mnohdy bez zvídavým pohledů ostatních. Sport, při kterém nejsou zapotřebí žádné speciální dovednosti a možná i díky tomu si k němu nachází cestu stále více lidí. Treking je srdcová záležitost, která si vás získá hned po prvních ušlých kilometrech. Zaručeně najdeme celou řadu možností, jak potrápit své tělo, ale jen máloco v nás nechá ještě dlouho zakořeněnou vzpomínku. Treking propojuje tělo i ducha a jen málokterý sport dá odpočinout mysli právě tak, jako to dokáže několikakilometrová trasa v pohodlných trekových nebo outdoorových botách.

Muž na túře

I když treking patří k poměrně nenáročným sportům, o to větší nároky klade na vybavení. Vždy záleží, jak náročnou túru zvolíte. Lezení po horách může být nezapomenutelným zážitkem jen za předpokladu, že terénu přizpůsobíte i výběr správné obuvi. A pokud se rozhodnete do hor vyšlápnout častěji, kvalitní obuv jistě uvítáte. Tenisky nebo sandále raději protentokrát nechte doma a trekové boty volte i v případě, kdy rtuť teploměru ukazuje vysoko nad dvacet stupňů. Opravdu kvalitní boty totiž odvádí teplo, udržují chodidla v suchu a zároveň mají podrážku uzpůsobenou náročnému terénu.

Noční výprava

Treking se pomalu ale jistě stává oblíbenou letní i zimní aktivitou. A na scéně se pomalu ale jistě začínají objevovat názvy, které je dobré znát. Pojďme se tedy společně seznámit alespoň s některými z nich. Pokud se vydáte na nenáročnou turistickou procházku, s oblibou jí nazveme hiking. V posledních letech však největší rozmach zažívá lezení po ferratách, které je ovšem přeci jenom pro otrlejší. Ferraty nazýváme obtížně schůdné stezky, které se povětšinou nacházejí ve větších horách. Doporučují se absolvovat jen s dostatečným jištěním a v doprovodu zkušeného odborníka, který obohatí takový výšlap cennými radami.