Sklutečně víte, čím činíte svému tělo dobře?

Hubnutí je kapitola sama pro sebe a mohla bych vám o tom vyprávět.

Ale myslím, že s nadbytečnými kilogramy bojuje už většina z nás, i když někdo z pohodlnosti to vzdal anebo se sám sobě líbí takový, jaký je. Takovým lidičkám lze jen závidět, ale jen do té doby, než je potkají zdravotní problémy a ty se obézním lidem nevyhýbají, ba naopak – častěji je navštěvují až se u nich usídlí nastálo.

osobní váha

Jsem proto vyznavačem zdravého životního stylu, mezi který řadím zdravý jídelníček a dostatečnou pohybovou aktivitu. To znamená – v krátkosti – nepřejídám se, volím zdravější typy jídel, zeleninu a ovoce, v minimálním množství bílé pečivo, nejím uzeniny, bůček, prorostlé maso a tak. Klasika. A myslím si, že dělám dobře.

JENŽE!

Jak člověk dosáhne věku 50 plus, najednou zjišťuje, že kila se už nedají ukočírovat a i když držím, jak si myslím, zdravý životní styl, kila stoupají neuvěřitelnou rychlostí vzhůru. Neuvěřitelnou – tím mám na mysli – co rok, to kilo. Ať dělám, co dělám. A když už má váha nastoupala na hraniční BMI, řekla jsem si dost! Něco dělám špatně. A byť neuznávám ze zásady diety, neodolala jsem a jednu oslovila. A co se stalo?

bílý jogurt

Zjistila jsem, že „můj zdravý životní styl“ není ani trochu zdravý. To, že jím málo, neznamená, že budu hubnout. To, že si dám k večeři jeden, byť nízkotučný a vysoce proteinový skyr, ale čistý a bez ničeho, neznamená, že činím tělu dobře, jak jsem se domnívala. Takže, i ve svém zcela dospělém věku jsem přišla k poznání, že je stále se co učit. A hlavně – jak má vypadat skutečně ZDRAVÝ JÍDELNÍČEK. Nechala jsem si poradit, šla do sebe, začala jíst VÍCE! ale zároveň kvalitněji a do každodenní stravy zařazovala v jednom jídle to, co do něho ve správném poměru patří – bílkoviny, zdravé tuky a sacharidy. A světe, div se. Co jsem nedokázala sama za „x“ let, to jsem dokázala s Ketomixem Bmikalkulacka za 3 týdny! Tři kila dole a hubnu dál.