Kočičí terapeut

Můžete si tomu věřit nebo nemusíte, ale léčba kočkou existuje. Dokonce se tento obor dočkal svého odborného pojmenování FELINOTERAPIE. Je to jedna z forem zooterapie, která se využívá intenzivně ve většině vyspělých zemích. S kočkami, které léčí, se dochází za starými a nemocnými lidmi, např. v hospicích nebo za těžce nemocnými dětmi, kterým kočičí kamarádi vrací v jejich utrpení úsměv a naději. K felinoterapii se využívají kočky klidné a vyrovnané, ve výborné kondici. Ale i Vaše kočka doma má nepochybně pozitivní vliv na Vaše zdraví.
 
PŘEDENÍ A LIDSKÉ ZDRAVÍ
Až zázračné účinky se připisují kočičímu PŘEDENÍ. Dlouho se myslelo, že toto slastné vrnění je pouze znakem spokojenosti. Ale nyní už se ví, že kočky se jím navzájem uzdravují. Tento hrdelní zvuk vyluzují pomocí hrtanových a bráničních svalů a právě jejich frekvence je mimořádně prospěšná i pro lidské zdraví. Nejen, že Vás uklidňuje, dodává energii a posiluje Vaši imunitu, ale také aktivně působí na regeneraci kostí. Dokonce astronauti jsou vybavováni speciálními pásky, napodobujícími kočičí předení, kterými se pomáhá omezit řídnutí kostí, k němuž ve vesmíru dochází.
 
KOČKA JAKO BIOENERGETICKÝ PŘÍSTROJ
Získat se svým zvířetem důvěrný vztah se opravdu vyplatí. Kočka je pak schopná najít a léčit páníčkova nemocná místa. Na ně si lehá, vyhřívá ho svým teplem, vrní a setrvává tak i delší dobu. Kočka je prostě takové bioenergetické zařízení. Rozpozná blížící se bouřku, zemětřesení, pozná geopatogenní zóny a zčásti při svém šlapání s vystrkujícími drápky a drážděním reflexních zón nahradí i akupunkturu. Kočka Vás může varovat před infarktem, zmírnit únavu a stres.
 
CHOVÁNÍ KOČKY
Pokud si kočka lehá:
·        na hlavu = problémy s hypertenzí nebo sklon k bolestem hlavy
·        na levé rameno nebo lopatku = problémy se srdcem
·        na záda = problémy s ledvinami
na nohy = nižší tlak nebo časté nachlazení