Velehrad ukrývá mnoho kulturního i zábavního vyžití pro celou rodinu

Pokud hledáte ideální místo, kde si užijete trochu historie, trochu kultury a samozřejmě nějakou tu zábavu, ideálně pro děti i dospělé všeho věku, letní Velehrad je místo právě pro vás.
–          Vodní biotop a vodní tunel
–          Prohlídka zámku
–          Rozhledna
–          Znovu zprovozněný větrný mlýn
–          Přírodní koupání

Co více si na výletě přát? Dejte na nás, vypravte se tam letos v létě i vy se svou rodinou!
Kdysi byl Velehrad pouze jako poutní místo pro věřící křesťany. Dnes je to spíše místo pro lidi, kteří nechtějí jenom sedět doma. V okolí Velehradu se vyskytují zajímavé scenérie, ale i zajímavé zážitky a samozřejmě i atrakce zdaleka ne jenom pro děti.

Co zde můžete navštívit?

1.       Unikátní rozhlednu, která vypadá jako dvě sedmičky. Snad pro štěstí? Nevíme, každopádně výhled z ní je naprosto jedinečný. Najdete ji kousek za vesnicí Salaš. Z této rozhledny budete mít výhled i na překrásnou baziliku, která bývala klášterem až do sedmnáctého století. Tu postavili a obývali Jezuité, než byl celý řád zrušen. Bazilika je vzdálená šest kilometrů vzdušnou čarou, přesto na ni budete mít perfektní výhled – ostatně kvůli tomu byla tato rozhledna postavena a její plošina speciálně upravena. Budete se vyskytovat ve výšce dvacet metrů, a musíte uznat, to už je rozhled.

2.       Koupání v Živé vodě, tedy přírodním koupališti, si nenechte ujít. Jedná se o upravené jezírko bez chlorované vody, ale se skutečnými rybami. Byla zde postavena před pěti lety a dnes je to takové akvárium, ale naopak. Můžete zde projít speciálně vybudovaným tunelem pod akváriem z přírodního koupaliště a prohlížet si zdejší sladkovodní ryby. Najdete tady také sladkovodní rybu, která je největší ve střední Evropě. Kromě koupaliště je u i dětské koupaliště, kde je voda sotva po kolena, je to tedy ideální místo pro vaše děti, které se zde mohou do sytosti vyřádit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup