Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

V dnešním světe je základ znalost anglického jazyka. Při ucházení se o práci se hodí i ruština, němčina, španělština a francouzština. Jenže ne vždy se domluvíme pomocí výuky ve škole. Zde je pár tipů jak cizí jazyk skvěle zvládat.
 učení s lehkostí

1. Škola

Tento tip je spíš pro mladší ročníky. Dávej ve škole pozor není jen klišé. V hodině cizího jazyka to platí dvojnásob! Slovní zásobu a další získáš snadno ale základy gramatiky ti nejlépe vysvětlí učitel.   S tímto už budeš mít určitý základ. Pro starší ročníky není špatné si domluvit „doučování“ od studenta vysoké školy a nebo navštívit jazykový kurz. U těch ale pozor, ne vždy jsou kvalitní.
 

2. Seriály a filmy

Sleduješ rád seriály a filmy? Zapomeň na češtinu, odteď jen s titulky v cizím jazyce. Ani bys nevěřil jak se takovým způsobem dá zdokonalit. V seriálech a filmech se setkáme s běžnou mluvou, frázemi a i nějaké slovíčka pochytíme. Cizí jazyk v učebnici je jiný než v reálném životě a seriály/filmy nám ukáží mluvu z reálného života. Také pomohou s výslovností.
 

3. Knížky

Knížky jsou skvělé na gramatiku a slovní zásobu. Čti, podtrhuj si slova, která neznáš, přelož si je a hned se tvá slovní zásoba rozroste. V knize uvidíš i gramatiku v praxi, což se hodí. Je to ale zdlouhavější. Jsi-li student, můžeš číst povinnou četbu v cizím jazyce a máš dvě mouchy jednou ranou. To samé platí i pro časopisy.
 

4. Hudba

Slyšíš v rádiu hezkou píseň? Sežeň si text, přelož jí a hned se ti rozroste slovní zásoba a zásoba frází. Navíc v písních často slyšíme slangové výrazy a podobně, to se může hodit. Překlad písně pomáhá i gramatice.
 

5. Cestování

Při cestování se dostáváme mnohdy do situací kdy prostě musíme mluvit s cizinci. Takže se sbal a vyjeď do světa. Okolí a situace tě donutí mluvit. Jistě poznáš i nové lidí a je skvělé mít kamaráda cizince.
anglické otázky 

Zajímavost na závěr:

žebříček nejpoužívanějších jazyků

            čínština
            španělština
            angličtina
            arabština
            hindština
            bengálština
            portugalština
            ruština
            japonština
            němčina
 
V naší zemi se hodí i polština nebo jazyky zemí bývalé Jugoslávie.