Pár letních tipů, jak zrychlit metabolismus

1. Voda
Pití čisté neperlivé vody zvyšuje rychlost metabolismu až o celých 30%. Hlídejte si tedy dodržování pitného režimu. Na deset kilo váhy vždy spadá 0,4 l čisté vody. Nezapomeňte, že káva, černý čaj ani alkohol se do pitného režimu nepočítají a tělo odvodňují. Ve chvíli, kdy máte žízeň, je již dávno pozdě a tělo se přehřívá.
cvičení na pláži
 
2. Zelený čaj
Výzkumy dokazují, že nabízí dostatek antioxidantů a v rozumné míře působí pozitivně na metabolismus těla. Nic se ale nemá přehánět. Čaj by měl být bez cukru a konzumován pouze během dne.  
 šálek čaje
3. Pikantní pochutiny
Výrazná koření urychlují spalování o zhruba 8%.
Česnek, chilli papričky i pepř zkrátka tělo více zahřívají.
 paprička v ústech
4. Pravidelná strava
Snídaně je základ. Pět jídel denně, včetně svačinek. Tělo v opačném případě přepne na úsporný režim a začne tuky ukládat.
 
5. Přiměřený pohyb
Pravidelná sportovní aktivita je hlavním prostředkem, který zrychlí váš metabolismus. A čím více svalů z pohybové aktivity máte, tím rychleji mizí tuky, jelikož svaly berou energii z tuku. Bez aktivní svalové hmoty rychlý metabolismus nikdy neudržíte dlouhodobě.
Ideální je kombinace aerobního a posilovacího cvičení.
 
6. Železo
Nízká hladina železa způsobuje, že nemají svaly dostatek kyslíku na svou práci a metabolismus stagnuje. Vyplatí se proto v pravidelných dávkách železo doplňovat. A to pomocí vhodné stravy, kterou jsou červené bobulovité ovoce, vnitřnosti, fazole nebo brokolice. Možné jsou také doplňky stravy obsahujících železo.
 
7. Bílkoviny a vláknina
Na zpracování potravin obsahujících bílkoviny a vlákninu musí tělo vynaložit mnohem více energie. Mezi tyto potraviny řadíme ovesné vločky, luštěniny, oříšky, brokolici, jogurty a libové maso.
 
8. Funkce štítné žlázy
Štítná žláza je v podstatě ten hnací motor, který dostane rychlost vašeho metabolismu do optimální hladiny. Její funkci nastartujete na příklad konzumací mořských plodů, ořechů a semen. Jsou bohaté na vitamín E, jód, zinek, selen a měď.
 
9. Dostatek spánku
Pravidelný režim udrží tělo v přirozeném chodu bez výkyvů, včetně metabolismu. Pokud je spánku méně, metabolismus se zpomalí, aby tělo mohlo ukládat tuk. Nevyspání také působí stresově na tělo a psychiku.
 
10. Bez cigaret a alkoholu
Tělo vystavené nadměrnému působení volných radikálů, toxinů a chemických látek zpomaluje nejen metabolismus.