Tchyně versus snacha

trika-cz-600-600-carousel-3.png


Už z názvu je cítit určité napětí. Je to tým, že ty dvě osoby se nikdy nemají šanci navzájem snést, anebo je to takové nepsané pravidlo, že tento vztah nikdy nemůže fungovat? A co pak, když s tchyníbydlíte v jednom společném domě? Jak se naučit komunikovat a spolu vycházet, nebo dokonce dělat kompromisy?
starší žena

Co máte společné?

Je potřeba nejdříve zohlednit, co vás dvě spojuje. Je to bezpochyby váš muž, který žil celý „mládí“ s ní a teď ho máte vy. Důležitým faktorem je také to, že jeho máma bude v jeho životě napořád, zatím co váš vztah může být vždycky prchavý. To je důvod, proč ona bude mít za všech okolností, před vámi navrch!
romantika v trávě

Dvě ženy, jeden muž

I když si milé dámy myslíte, jak to v roli snachy máte nejtěžší, tak ve skutečnosti je věčným prostředníkem a zpovědníkem vašich konfliktů, především muž. On musí být pořád nestranný. Věřte, že i přes to, že vás nadevše miluje, tak ho zdravý selský rozum nepřinutí rozhádat si svoji maminku. Pro něho je to žena, co ho vychovala, starala se o něho, byla tady za všech okolností a tým její role neskončila – bude tady pro něho napořád.

Boj o prvenství

Každá žena, chce být v životě muže, pro něho ta jediná, nejdůležitější, ve všem na prvním místě. Pochopitelně. Čím, se vlastně vztah tchyně a snacha tak vyhrocuje? Je to vystupování tchyně, která má zkušenosti a jelikož starší osoba si připadá nadřazenější? Nebo jsou to obavy snachy, že pro svého muže nebude tou dokonalou bytostí, protože „maminka“ ví něco lépe? Neznám muže, který by těmto dvěma ženám, dokázal rozdělit první a druhé místo. Taktéž jak neznám snachu, která by toto dokázala pochopit. V něčem se, ale musí určit pravidla a to zejména v případě, když všichni bydlí pod jednou střechou. Nejsem však názoru, aby snacha poslušně přikyvovala radám a pokynům tchyně, co se týče domácnosti a péče o děti, tady si musí snacha přesadit hlavní slovo.
dobré vztahy

Dopad na váš vztah s partnerem

Vydrží váš vztah, pokud budete tlačit na pilu a všemožně se snažit, poštvat svého partnera proti vlastní matce? Nebo pánové, nakolik vám záleží na vztahu s vaší matkou, aby jste si nezničili vztah s vaší partnerkou a třeba budoucí matkou vašich dětí? Tady by se dalo polemizovat a udělat si tisíce důvodů „PRO“ a „PROTI“. Výsledek však vidím za všech okolností nerozhodně. Pravidla – to jediné může trochu usnadnit život jak chlapovi, tak věčným rivalkám. Myslím, že jsou jasné hranice, které nesmí překročit jak snacha, tak ani tchyně. A na závěr se musíte zamyslet nad tím, co vše můžete ztratit, když se rozhodnete, že ji nebudete akceptovat. Žít s tchyni, je totiž jenom pro silné povahy.
 

Tchyně versus snacha
Ohodnoťte příspěvek
250x250-1521537680.png