Uklízet? Ano, ale s mírou

Určitě znáte ten druh reklam, které vás přesvědčují, že použitím právě toho jejich čistícího přípravku nebudete mít doma jedinou bakterii, jediný mikroorganismus. Podle těchto reklam bychom se měli snažit o vytvoření sterilního prostředí v našich domovech.
§  Lékaři zvedají varovně prst– žádné takové prostředí rozhodně neprospěje hlavně vašemu dítěti!
děti se smetákem
Pokud se imunitní systém v útlém dětském věku správně nenastartuje, může vaše dítě v budoucnu trpět každou chvíli na nějakou nemoc. To se potom může zvrtnout k nepřiměřené imunitní reakci a následně se dostaví vážnější nemoc. Ačkoliv to zní trochu paradoxně, domov zbavený jakýchkoliv nečistot může u dítěte později vyvolat například astma. Nedokáže se totiž vypořádat s prašností ve škole.
–         Určitě nechtějí lékaři nabádat k tomu, aby se doma uklízelo jen v případě, že už se členové domácnosti nemohou vzájemně najít.
–         Ale prostě se nic nemá přehánět.
–         Mikroorganismy, které jsou v normálním prostředí, prostě k životu potřebujeme.
–         Neustále stimulují náš obranný systém, který se tak stává odolnějším.

Úklid počká, raději si užijte rodiny

Dalším problémem, který s sebou přehnané uklízení přináší, je používání chemických prostředků. Právě proto, že dokáží tyto čistící prostředky zahubit veškeré bakterie, musejí obsahovat dostatečné množství chemie. Možná by bylo dobré najít zlatou střední cestu.
§  Místo drahých chemických super čističů si nějaký vyrobit podomácku.
§  Stačí k tomu tradiční mýdlo, ocet a soda.
peří duster
A určitě bude lepší investovat svůj čas jiným způsobem.Vaše rodina určitě ocení, když místo neustálého pobíhání s hadrem a rozprašovačem vymyslíte nějaký zajímavý výlet nebo návštěvu nedaleké zoologické zahrady. A vy přeci také nechcete být tím věčně upachtěným člověkem, který má v hlavě už jen jednu myšlenku – zdalipak tu někde není skrytá bakterie?