Expertem na rodinné finance můžete být i vy

Podle průzkumů má v Čechách problém s financemi téměř každá druhá domácnost. Pokud si tedy se svým rozpočtem nevíte rady ani vy a peníze jen lítají do všech směrů bez jediné úspory, nestyďte se za to. Jednoduchým pomocníkem je vedení veškerých výdajů, příjmů a úspor. Člověk pak snadno zjistí, na čem by se dalo ušetřit nebo do čeho byla investice zbytečná a udělat si tak ve všem přehled. Abyste měli evidenci ještě o něco jednodušší, vyzkoušejte některý ze specializovaných programů, který vše pohodlně ohlídá za vás.
peněženka pod lupou
AceMoney – Šikovný program, který bude dohlížet na vaše osobní finance. Můžete sledovat rozpočet v několika měnách, převody mezi jednotlivými účty nebo vaše veškeré výdaje. Program rovněž nabízí zřízení šekové knížky nebo bankovnictví online. Navíc je velice přehledný a jednoduchý na ovládání. Vaše citlivé údaje máte chráněné heslem.
 
Smoneybox.czTento program pro evidenci domácího rozpočtu je jedním z nejlépe hodnocených programů sloužících pro tyto účely. Příjmy a výdaje zde můžete jednoduše filtrovat a vytvářet z nich grafy, díky nimž máte ve svých financích přehled. Pokud data zapomenete evidovat, automaticky budete o této skutečnosti informováni. Neposlední výhodou je také aplikace pro iPhone.
 
Dlužníček Dlužníček je aplikace, která je vhodná pro řešení veškerých společných výdajů. Ať už se jedná o spolubydlící nebo vaše kamarády, máte vždy přehled o tom, kolik a kdo komu přesně dluží. Můžete díky němu plánovat vaše volnočasové aktivity, které vyžadují finanční pokrytí a vyhnout se tak nepříjemným dohadům. Data navíc můžete sdílet s ostatními a je vhodná pro Android i Apple.
 zlaté prasátko
Domácí účetnictví –Jak už samotný název napovídá, za pomoci tohoto programu můžete spravovat nejen své příjmy a výdaje, ale také evidovat domácí hospodaření. Výhodou je, že zde můžete zaznamenávat spotřebu vody, elektřiny a plynu. Program už se pak sám postará o hledání rezerv, kde ušetřit. Mimo jiné vám může nabídnout také přehled v bankovních účtech, spořeních, můžete evidovat knihu jízd svého vozidla nebo třeba využívat adresář kontaktů. Design programu je navíc opravdu povedený. Zkušební verze na 30 dní je zdarma, poté je ale elektronická licence zpoplatněna částkou 500 kč.