Uzavíratelné sáčky pro krizové situace

Mít uzavíratelné zip sáčky 2pack při ruce i v době, kdy opouštíte domov a míříte na pracovní schůzku, na dovolenou, na oslavu nebo na nějaké sportovní soustředění, se vyplácí ve chvíli, kdy dojde k nějakému neočekávanému karambolu. Jsou to kupříkladu nepříjemnosti v souvislosti s jízdou v dopravních prostředcích.

vyprané ponožky

Znáte film „Účastníci zájezdu“? Pokud ano, jistě si vybavíte okamžik, kdy Anna Polívková vyklopila obsah žaludku do igelitové tašky, a k jakému trapasu tu pak došlo. Tohle by se nemohlo stát, kdybyste měli u sebe dostatečně velký uzavíratelný sáček, zápach zvratků a kyseliny chlorovodíkové je totiž spouštěč dominového efektu, což může pokazit jízdu v autobusu mnoha dalším lidem. A pokud trpíte cestovní nevolností, rozhodně při jízdě nečtěte a dívejte se naopak ven z okna na vzdálený horizont, který je relativně nepohyblivý. Nezapomínejte také na vhodné tlumící léky a ty si také uložte do zipového sáčku a mějte je při ruce.

toaletní papír

Když se vám chce na WC – potřebujete si nutně odskočit na toaletu a vykonat velkou potřebu ve chvíli, kdy putuje v horách s batohem za deštivého počasí. Nablízku není zrovna žádný kemp ani ubytovna nebo horská bouda, ale pokud máte s sebou toaletní papír, není co řešit. Prostě odběhnete do lesa a tam si ulevíte. A tehdy budete mít v batohu toaletní papír pečlivě uzavřený v igelitovém zipovém sáčku, takže vás ani deštivé počasí nezaskočí. A kdybyste ten papír měli v batohu jen volně, např. v v boční kapse, kam zatéká, co byste si pak počali s rozmáčeným papírem? Dopadlo by to asi podobně, jako ve filmu „S tebou mě baví svět“, kde Pavel Nový utírá zadnici svému synovi smrkovým jehličím.

Použité spodní prádlo – když ještě neexistovaly uzavíratelné sáčky, lidé si na dovolenou brali igelitové tašky a ukládali do nich použité svršky, aby je oddělili od čistých. Vyžadovalo to ovšem důkladně tašku vždy uzavřít, a pokud se nedopatřením otevřela, mohlo to znepříjemnit pobyt v hotelovém pokoji či kdekoli jinde. Se zipovými sáčky se vám nic podobného nestane.