Zapomenuté heslo nemusí znamenat konec světa!

Znáte ten pocit. Mnoho internetových obchodů vyžadují registraci pro sbírání různých bodů za nákup či jiných benefitů, a tak si stále volíme při registraci různá přihlašovací data. Přihlašovací jméno je většinou váš e-mail, ale heslo se různí. Někdo používá to stejné na všechno, ale to není správné, protože napadení takového účtu může znamenat menší bezpečnost v rámci napadení účtu. Heslo by mělo většinou obsahovat jedno velké písmeno, minimálně osm znaků, číslici a speciální znak (například hvězdičku).

internetový obchod

Díky velkému množství registrací do obchodů, kde si nakupujeme věci či rezervujeme služby se může stát, že zapomeneme heslo. Je tedy třeba kliknout na tlačítko „zapomenuté heslo“ abychom si nastavili heslo nové. Většinou chodí autorizační kód do e-mailové schránky či SMS zprávou na Váš telefon. Pro příklad se podívejte zde. Zapomenuté heslo Sportoaza je nepříjemným pojmem pro vygenerování. Avšak na linku v minulé větě vidíte, že stačí zadat e-mailovou adresu a tam Vám přijde link, kde si nastavíte heslo nové. Není nic jednoduššího. Problém nastává, pokud jsme zapomněli heslo ke svému e-mailu. Ale nebojte se. Emailové zapomenuté heslo funguje na stejném principu jako na e-shopech. Pokud máte dvojí ověření – o to snazší to je. Takže pokud ještě nemáte dvojí ověření – nastavte si jej.

zapomenuté heslo

Starší lidé, kteří neovládají práci s počítačem mají s tímto občas větší problémy než lidé, kteří se vyznají. V tomto případě je možné kontaktovat určitý e-shop a požádat je o pomoc, aby Vás provedli každým krokem v obnovení hesla. Pokud nechcete kontaktovat danou společnost, máte možnost požádat někoho z lidí, kterým důvěřujete o pomoc.

Nebojte se, vše lze vyřešit bez jakéhokoliv stresu. Mějte na paměti, že nesmíte panikařit. Panika zabíjí možnosti racionálního myšlení a u tohoto problému, jestli se to tak dá říct, opravdu není nutná.