Dobrá škola = dobrý život?

Zajistí nám škola dobrý život?
 
Už samotná otázka je zavádějící, ne nadarmo se říká, jaké si to uděláš, takové to máš. A je to opravdu tak. Téměř každý od rodičů slýchal větu „Uč se jinak z tebe nic nebude!“. Vzdělání je pochopitelně důležité, ale přeci nebudeme nutit manuálně zručné dítě, které miluje práci na zahradě, aby studovalo právo, protože jen to je správná cesta ke štěstí. A co my? Přece se nebudeme nutit do studia práv, když milujeme bylinky a pěstování zeleniny.
 knihy na krku
Jak se rozhodnout správně?
 
Každé rozhodnutí je potřeba řádně zvážit, zvláště pak něco takového, jako je volba naší budoucnosti. Neexistuje žádný přesný návod jak dělat správná rozhodnutí, ale rada zní následovně: NAJDĚTE ROVNOVÁHU MEZI ROZUMEM A SRDCEM!
 
Co když se přece jen rozhodnu špatně?
 
Errare humanum estneboli chybovat je lidské. Žádné rozhodnutí není takové, aby se nedalo změnit. Jste studovaný doktor, ale toužíte navrhovat domy? DO TOHO! Jste učitelka, která by si přála být švadlenou? DO TOHO! Chcete procestovat svět? Co vám brání? Peníze? Studium? Věk? Hloupost! Je to strach, který nám brání dělat to, co milujeme. A strach, ač by to bez něj v životě nešlo, je potřeba neustále překonávat!
 
Vše, co v životě děláme nás posouvá dál ať je to špatné či ne, nebojme se proto dělat chyby, každý  z nás na ně má právo a nevzdávejme se, když neuspějeme napoprvé.
Uskutečněme naše sny a to co nás naplňuje, protože když to budeme dělat naplno, budeme nejen šťastní, ale i úspěšní, budeme opravdu žít.
 bulvární tisk
Studium
 
A teď zpátky k samotnému studiu. Je zde několikrát zmíněno, že je škola důležitá… jde se vůbec uchytit bez školy? Lidé si myslí, že když nebudou mít vysokou školu nebo maturitní vysvědčení, budou celý život skládat rohlíky do regálů v obchodních řetězcích. Ale to je právě ono, pokud si řeknete, že nemáte milion diplomů a proto se musíte hlásit na podřadnější pozice, je chyba jinde. Možná vás tisíckrát někde odmítnou, ale jednou to vyjde a budete pyšní, že jste to napoprvé nevzdali. Pochopitelně z vás nebude se základním vzděláním právník, ale pokud po tom toužíte, jděte za tím a neberte ne jako odpověď.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup