Kde koupit cartridge do tiskárny

Pro spoustu z nás jsou tiskárny nezbytné, obzvlášť v zaměstnání. I doma je však někdy třeba vytisknout nějaký dokument. Školáci si zase potřebují vytisknout své seminární a jiné práce. Je tedy jasné, že investice do tohoto zařízení se vyplatí.

jednoduchá ilustrace tiskárny

Je však třeba počítat s tím, že je třeba čas od času vyměnit náplň. Inkoust koneckonců nevydrží věčně. Výměna je potřeba, i když tiskárnu nepoužíváte, neboť náplň po čase vyschne a je nepoužitelná. Kde ji však sehnat? Máme několik možností.

Cartridge do tiskárny nejlépe seženete v takzvaných „copy centrech“. Zde vám i poradí, která pro vás bude nejvhodnější. Tato možnost je často nejspolehlivější, avšak často také nejdražší. Ale koneckonců i oni musí z něčeho být živi.

Druhou možností je nákup náplně v supermarketu. Zde mají nižší ceny a často i různé akce. Pořídíte tam tedy podstatně levněji. Nevýhodou však je, že zdejší pracovníci se obvykle v technice ani v tiskárnách příliš nevyznají, nebudou vám tedy pravděpodobně schopni poradit, co je pro vás nejlepší.

pracovník tisknoucí na tiskárně

Třetím místem, kde se dají cartridge sehnat, a to často za velmi dobrou cenu, jsou nejrůznější internetové obchody. Obvykle mají opravdu velký výběr, nemusíte nikam jezdit a ceny bývají skutečně příznivé.

I zde však najdeme několik háčků. Tím prvním je fakt, že ne všichni prodejci jsou důvěryhodní. Je tedy třeba si obchod před nákupem dobře prověřit. Dále je třeba počítat s tím, že dodání bude den či dva trvat. Pokud tedy nutně potřebujete nový toner okamžitě, nezbude vám, než zajít do kamenného obchodu. Poslední věcí, kterou je třeba mít na paměti, je to, že vám nikdo neporadí, jaký druh vzít. To je důležité zvláště v případě, že neznáte přesný typ své tiskárny.

Nejméně využívanou, avšak přesto dostupnou možností, je i opětovné naplnění starého toneru. Toto se příliš nevyužívá, jelikož je to cenově poměrně nevýhodné. Často se vyplatí koupit si úplně nový toner, než si ten starý nechat naplnit. Dále je třeba počítat s faktem, že takto naplněná cartridge vydrží méně než nová. Je to celkem škoda, neboť opětovným používáním se šetří životní prostředí.

Jak je vidět, i při takové jednoduché věci, jako je nákup nové náplně do tiskárny, je potřeba přemýšlet a neřídit se jen cenou. V budoucnu by se nám to mohlo nevyplatit.