Z deníku poslíčka

1.      Převhrnutá objednávka
Ať už jezdíte autem, na motorce nebo na kole, tak dříve nebo později se stane, že se vám objednávku podaří převrhnout. A jako na potvoru to nikdy nebude pizza nebo něco, čemu mírný náraz nijak zvlášť neublíží. Vždycky to budou těstoviny s rajčatovou omáčkou, kuřecí kari nebo něco podobného, co se rozprskne po celém autě nebo po chodníku. A nejhorší je ta část, že musíte klienta odkázat na klientský servis, a čelit jejich nenávisti.
dodávka jídla

2.      Noční můry
            Rozvoz některých pokrmů je noční můra. Na špici jsou již výše zmíněná křehká jídla, ale           mezi řidiči a jezdci se „popularitě“ těší například i objednávky, které najednou obsahují          horká i studená jídla, jako třeba pizza a zmrzlina, nebo jídla s výrazným aromatem. Kdo by       nechtěl, aby jeho auto vonělo jako směs italské pizzerie, indické restaurace a čínského            bistra, že ano?

3.      Počasí
Déšť a plýskanice jsou noční můrou všech, kdo v nich musí rozvážet jídlo. Na druhou stranu, i toto počasí má své výhody. Do práce přijde méně lidí, takže objednávek na jednoho člověka je více, a nejsou mezi nimi prostoje. Navíc i dýška jsou větší, protože nic nehne člověkem tak, jako pohled na promočeného cyklistu, který jel přes celé město jen aby vám doručil váš burger, by nepohnul jen srdcem z kamene. Naopak ve slunečném počasí vypadá vaše práce z oken kanceláře jako sen.

pizza v krabici
4.      Restaurace
Kuchaři v hospodách a restauracích vás nenávidí. Od masového rozšíření dovážkových služeb totiž musejí zvládnout dvakrát tolik objednávek, ale kuchyně se nedá kouzlem jen tak nafouknout, takže jsou pod permanentním tlakem. Navíc většina těchto míst nemá žádné místo, kde by mohli poslíčci počkat, takže dost často budete ve svém apartním oblečku přebíhat okolo strávníků, a balancovat s krabicemi nad jejich talíři. A ještě jedna věc, nedostáváte zdaleka tolik jídla zadarmo, kolik si vaši kamarádi rádi myslí.